– Uitstel publicatie jaarrekening 2018, ANBI

In het kader van de regelgeving van de ANBI dient onze gemeente de jaarrekening 2018 te publiceren uiterlijk op 1 juli 2019. Onze gemeente heeft het samenstellen of controleren van de jaarrekening uitbesteed aan  de Silas Groep.

Momenteel is onze jaarrekening nog niet gereed voor publicatie. Werkzaamheden die voorheen door de Silas Groep over een heel jaar verspreid konden worden uitgevoerd, zouden nu allemaal in een halfjaar uitgevoerd moeten worden.
Dat is voor betrokken partijen niet altijd een haalbare optie. In verband hiermee heeft de Silas Groep voor onze gemeente (kerk/diaconie) uitstel aangevraagd bij het ANBI team van de Belastingdienst.  De Belastingdienst heeft het uitstel verleend:

  • Uitstel is verleend door de Belastingdienst voor de publicatieplicht 2018;
  • Uiterlijk 1 november 2019 worden de vereiste gegevens alsnog gepubliceerd.